Projektowanie i zakładanie wysokiej jakości ogrodów na Śląsku

Trawnik z rolki Śląsk Katowice

Gęsty, intensywnie zielony trawnik cieszy oczy wszystkich miłośników ogrodów. Nie ma nic przyjemniejszego niż spacerowanie po nim bosą stopą niczym, bo miękkim dywanie. Jednak zakładanie i pielęgnacja trawników nie należy do najłatwiejszych czynności.

Swoje marzenie o gęstej murawie można spełnić na dwa sposoby – rozłożyć trawnik z rolki lub wysiać gotową mieszankę nasion. Druga opcja wymaga nieco cierpliwości, ponieważ nasiona kiełkują dopiero po 10-16 dniach, w zależności od pogody. Natomiast aby uzyskać gęsty i bujny trawnik trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Nasza firma zajmuje się zakładaniem trawników z rolki. Zaletą tego rozwiązania jest natychmiastowy efekt. Gotowa murawa jest też bardziej odporna na przymrozki i nadają się nawet na skarpy i wzniesienia.

Trawniki z rolki Katowice

Zanim trawnik z rolki zostanie położony, ziemia musi być odpowiednio przygotowana. Podłoże powinno być wyrównane i starannie wygrabione, najlepiej, jeżeli posiada pH około 6.0. Pasy trawnika rozkłada się ściśle, tworząc gęsty dywan. Następnie darń musi być dociśnięta, aby mogła się dobrze ukorzenić. Nasze usługi zakładania trawników z rolki są w pełni kompleksowe, a wykwalifikowani pracownicy rzetelnie podchodzą do każdego etapu prac. Na życzenie klienta udzielają też fachowych porad odnośnie pielęgnacji – na przykład, kiedy należy przeprowadzić pierwsze koszenie lub jak zadbać o trawnik zaraz po jego założeniu.

Trawnik z rolki to nie tylko wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, ale i bardzo estetyczne. Gwarantuje efekt równomiernej i gęstej murawy, gdzie całość jest takiego samego koloru i podobnej wysokości. Co więcej, jest on mniej podatny na choroby i lepiej znosi obfite opady deszczu. Jeżeli interesuje Cię ogrodowe rozwiązanie, jakim są trawniki z rolki Śląsk jest obszarem, na terenie którego oferujemy nasze usługi. Zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!