Projektowanie i zakładanie wysokiej jakości ogrodów na Śląsku

Zakładanie ogrodów Śląsk Katowice

Zastanawiasz się, dlaczego Twój sąsiad przy minimalnym nakładzie pracy posiada ogród, który wzbudza powszechny zachwyt, a inne osoby poświęcają na jego pielęgnację wiele godzin, a w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia? Sekret tkwi w starannie przygotowanym projekcie. Funkcjonalny ogród przynosi radość domownikom i pozwala na pożądany relaks w ciepłe popołudnie – bez zbędnego wysiłku.

Zakładanie ogrodów Katowice

Stworzenie pięknego ogrodu nie jest tak proste, jakby mogło się wydawać. Jego założenie nie ogranicza się do posadzenia ulubionych kwiatów w przypadkowych miejscach. Aby zachwycał pięknym wyglądem i funkcjonalnością, musi być spełnionych wiele czynników.

Konkretne rośliny posadzone w odpowiednich dla nich miejscach, będą pięknie kwitły i bujnie się rozwijały. Odpowiedni poziom nasłonecznienia i rodzaj gleby sprawią, że bez wielkiego wysiłku będą cieszyć oczy domowników i ich gości. Podstawą przemyślanego ogrodu są krzewy – na przykład te o kolorowych liściach lub kwitnące – oraz kępy bylin, posadzone między nimi.

Jeżeli chcemy ułatwić sobie prace w ogrodzie, warto zrezygnować z dużych krzewów i drzew na rzecz iglaków – wtedy nie będziemy musieli spędzać wielu godzin na jesiennym grabieniu liści. Natomiast rabatki na podwyższeniu uchronią nas przed bólami kręgosłupa i nadmiernym schylaniem się.

Zastosowanie w ogrodzie odpowiedniej kompozycji i trwałych materiałów sprawia, że będzie on doskonałym miejscem do relaksu, a nie do ciężkiej pracy.

Zakładanie ogrodów Śląsk

Oferujemy szereg profesjonalnych usług, w skład których wchodzi projektowanie i zakładanie ogrodów. W ramach zrealizowanych projektów świadczymy także usługi pielęgnacyjne i służymy fachową radą odnośnie ochrony roślin. Zajmujemy się zakładaniem skalniaków, obsadzaniem skarp oraz rozkładaniem trawy z rolki. Na życie klientów wykonamy oczko wodne.

Dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć ogród, który trafi w potrzeby i preferencje domowników. Przed przystąpieniem do pracy, z uwagą wysłuchujemy propozycji oraz przedstawiamy cyfrową wizualizację wykonywanych projektów. Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni, że pomożemy im stworzyć ogród ich marzeń. Zachęcamy do kontaktu!